Srovname fuckup + novinky 2019

E-commerce

E-commerce
„Nové Srovname.cz od července 2019 a proč jsme to poslední roky podělali.“
Srovname.cz spatřilo světlo světa v roce 2006. Ve stejné době jako Zboží.cz nebo Hledejceny.cz. Od té doby jsme zažívali klidné i divoké businessové časy. Ze začátku se scházeli po hospodách (neměli jsme kanceláře). Pak jsme se zabydleli na Praze 9 a tým nám vyrostl na 10 lidí. Na trh přišla Heuréka. Před tím jsme se párkrát viděl s Michalem Jirákem z Mitonu, který měl o náš projekt zájem.  Nakonec si jej vytvořili sami. Do projektu vstoupil strategický investor Martin Kasa se kterým jsme si sedli pracovně i lidsky. Pak jsme se přestěhovali blíž k centru na Prahu 1 a v rámci týmu jsme vytvořili nový produkt, který se jmenuje Balíkobot a v dnešní době (2019) jej využívá přes 1 200 klientů (velkých jako třeba K&V Elektro, Sparkys, Gumex nebo i úzce profilovaných e-shopů).

S odstupem času musím říct, že jsme to se Srovname.cz za poslední 4 roky pěkně podělali. Po vzniku Heureky jsme se plácali do zad, že nás nikdy nedožene 🙂 a nyní má cca 20 mil návštěvníků / měsíc. Srovname.cz jen několik stovek tisíc. Na základě těchto zkušeností jsem si vydefinoval tento fuckup se Srovname.cz:
  • Nesledovali jsme konkurenci a ta nás hravě přeskákala. 
  • Nesledovali jsme nové trendy ve světě.
  • Nenaslouchali víc našim partnerům – e-shopům.
  • Tříštil jsem pozornost mezi jiné projekty a neexistoval 1 zodpovědný člověk, který by projekt zastřešoval a byl její tváří.
Je to obrovské poučení do dalšího života a projektů (ostatní projekty na kterých dělám jsou zatím o dost úspěšnější s ročními obraty ve službách ve vyšších desítkách mil.Kč- www.balikobot.cz, www.marianske-lazne.info, www.swisshouse.cz). IT tým, marketingový tým je na těchto projektech stejný, tedy na neodbornost to svést nemůžu.
V červnu 2019 jsme se rozhodli pro restart projektu Srovname.cz a daleko víc do něj šlápli. Poučeni z fuckupu z minulých let:
  • Konkurenci řešíme na denní bázi, i když nám ujela o parník (Heuréka, Zboží.cz).
  • Dívám se daleko víc kolem sebe a přemýšlím, jak Srovname.cz zlepšit.
  • Domlouváme si schůzky s našimi partnery a ukazujeme jim nové možnosti spolupráce.
  • Věnuji se projektu na 100% a v týmu máme šikovnou projektovou manažerku/koordinátorku.
Věřím, že se nám povede být pro většinu českých e-shopů opět zajímavý partner, který je absolutně nezávislý. Tým máme našlápnutý.
David Folprecht
CEO Srovname.cz

Vyzkoušejte Srovname.cz